Jak oszczędzać baterię w telefonie?

Przełączanie w tryb oszczędzania energii, obniżanie jasności lub wyłączanie wszystkich powiadomień… Wszystkie te sztuczki są dobre, aby uniknąć wyczerpania baterii.

Czy posiadasz Iphone lub smartfon z Androidem, kiedy poziom naładowania baterii w naszym telefonie przekroczy granicę 20%, wszystkie sposoby są dobre, aby zaoszczędzić kilka minut baterii. Aby uniknąć katastrofy i rozładowania telefonu, skorzystaj z naszych wskazówek.

1. Wyłączyć wibrator

Aby oszczędzać baterię, musisz ustalić, które funkcje zużywają najwięcej energii. Jednym z nich jest wibrator w smartfonie. Dlatego najlepiej jest go dezaktywować i pozostawić tylko dzwoniący telefon. Podobnie warto wyłączyć funkcję, która sprawia, że klawiatura wibruje po naciśnięciu.

2. Regulacja jasności urządzenia

Podobnie jak w przypadku funkcji wibracji, zbyt duża jasność jest energochłonna. Aby utrzymać baterię w pełni naładowaną przez jak najdłuższy czas, zaleca się ustawienie jasności ekranu na średnim poziomie i ewentualnie zwiększenie jej w ciemniejszych miejscach. Funkcję tę można znaleźć w ustawieniach systemowych smartfona lub w ustawieniach.

3. Optymalizacja wykorzystania aplikacji

Wiele aplikacji jest często instalowanych na smartfonie bez regularnego korzystania z nich. Mogą one jednak mieć znaczący wpływ na życie Twojego ładunku, zwłaszcza jeśli aktywowałeś wysyłanie powiadomień. Zaleca się sortowanie aplikacji według ich zastosowania i zainteresowania, i nie wahaj się usunąć te najbardziej bezużyteczne. Wreszcie, lepiej jest wyłączyć funkcję powiadomień po zainstalowaniu aplikacji, ponieważ zużywają one energię.

4. Naładuj, ale nie za dużo!

Idealnie byłoby ładować smartfon regularnie, a nie czekać, aż bateria osiągnie 5% i zostawiać go podłączonego do prądu na noc. Optymalną wydajność nowych baterii uzyskuje się poprzez doładowywanie telefonu od czasu do czasu. Dlatego nie zaleca się pozostawiania smartfona podłączonego do prądu na noc.

5. Uważaj na zbędne połączenia

Ostatnią wskazówką, jak oszczędzać baterię w smartfonie, jest nieaktywowanie niepotrzebnych połączeń. Jeśli nie jesteś zainteresowany aktywacją Bluetooth, upewnij się, że nie jest on włączony, ponieważ jest bardzo prądożerny! To samo dotyczy WiFi, które często pozostaje włączone, gdy nie jest potrzebne.