Jak oszczędzać tusz lub toner?

Każdy, kto regularnie drukuje, wie, jak szybko wyczerpują się wkłady atramentowe i jak są drogie. Za każdym razem, gdy jeden się skończy, nie chcesz wychodzić i kupować kolejnego, który spowoduje wgniecenie w Twoim budżecie. Ale jest kilka sztuczek, aby zaoszczędzić atrament w drukarce.

1. Tylko kiedy to koniecne

Pierwszą zasadą jest drukowanie tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne, np. w przypadku biletu elektronicznego. Nie drukuj niedokończonych dokumentów (poczekaj, aż będą całkowicie gotowe) i nie drukuj rzeczy, bez których możesz się obejść.

2. Układ strony

Zwróć uwagę na układ strony: może on pozwolić Ci na powiększenie tekstu, tak aby zmieścił się na mniejszej liczbie stron. Ponadto, dla tych, którzy często drukują w Internecie, sprawdzić układ wcześniej, tak aby nie drukować niepotrzebne reklamy. W ten sposób wydrukujesz tylko to, co jest niezbędne.

3. Tryb ekonomiczny

Ustawienie drukarki w trybie ekonomicznym może zaoszczędzić (jak sama nazwa wskazuje) dużo atramentu. Ustaw go jako domyślny, abyś nie musiał o tym pamiętać.

4. Przejdź na szaro

Inną techniką jest wybór nieco jaśniejszego koloru pisma w edytorze tekstu. Wybierz raczej ciemny szary niż czarny. W ten sposób zużyjesz mniej tuszu. Wreszcie, staraj się unikać drukowania dokumentów w kolorze. Wybierz „czarno-białe” jako domyślne, co pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wynik Teraz wiesz, jak oszczędzać atrament podczas drukowania.

Dzięki tym wskazówkom zaoszczędzisz około 40% na kosztach atramentu! Fajne, prawda? Teraz twoja kolej… A jeśli znasz jakieś inne wskazówki, podziel się nimi w komentarzach, aby każdy mógł z nich skorzystać!

Kategorie Dom

Dodaj komentarz