Connect with us

Czyszczenie

Dlaczego trzeba odwrócić ubrania na drugą stronę przed włożeniem do pralki?

Published

on

Czy przed praniem w pralce należy włożyć ubrania do środka? To pytanie zadaje sobie każdy. Zwłaszcza jeśli chodzi o dbanie o najbardziej delikatne ubrania.

Przecież nie chcesz ich zniszczyć! Aby się tego dowiedzieć, zapytałem Paulinę, która prowadzi sieć pralni chemicznych. Jest ona przyzwyczajona do obchodzenia się z najbardziej delikatnymi tkaninami.

Wyjaśniła mi, kiedy należy odwrócić ubrania na drugą stronę, aby je wyprać. Odkąd stosuję się do tej rady, moje ubrania są w znacznie lepszym stanie niż wcześniej, a kolory pozostają idealne. Oto 4 powody, dla których warto odwracać ubrania przed włożeniem ich do pralki. Sprawdź :

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak odetkać kibel? Bezstresowe metody na zatkany sedes

1. Aby lepiej umyć część mającą kontakt ze skórą

Jest to najbardziej logiczny powód. Każdego dnia nasze ubrania mają kontakt z naszą skórą. Ocierają się o nią przez cały dzień i szybko się brudzą.

Martwy naskórek, olej, pot… To tylko niektóre z rzeczy, które możesz znaleźć na spodniach lub koszulkach. I nawet jeśli codziennie bierzesz prysznic, wnętrze bielizny nadal jest brudne.

Widzisz, dlaczego tak ważne jest dokładne czyszczenie tego miejsca. Wywrócenie tkaniny na lewą stronę powoduje, że jest ona bardziej narażona na działanie wody i prania. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie idealnej czystości.

2. Aby uniknąć zniszczenia kolorów

Barwniki w niektórych ubraniach są delikatne i lotne. Bardzo łatwo krwawią podczas prania. I witaj w masakrze, jeśli nie odseparowałeś białych rzeczy od kolorowych! Często zdarza się to w przypadku nowych dżinsów, z których wycieka niebieski barwnik. Ale także w przypadku ciemnych barwników na włóknach naturalnych. A gdy kolory blakną, stają się matowe i ponure.

Dlatego pranie musi być odwracane, aby zapobiec blaknięciu kolorów. To właśnie potwierdziła mi Pauline. Korzysta też z okazji, by wlać do pralki odrobinę białego octu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Cebulowa sztuczka do usuwania rdzy z każdej powierzchni bez jej uszkadzania

Dlaczego? Bo to sztuczka, która pozwala na trwałe utrwalenie kolorów.

3. Aby uniknąć plam po detergentach

Czy używasz proszku do prania? To pewnie wiesz, że czasami nie rozpuszcza się on prawidłowo. Efekt: białawe plamy na ubraniach.

Co gorsza, mogą nawet pojawić się plamy. Jeśli jednak spodnie są odwrócone na lewą stronę, nie ma ryzyka, że detergent zabrudzi to miejsce. Mogę jednak zalecić, abyś uważnie wybierał detergent, żeby tego uniknąć!

4. Aby zachować delikatne detale

Cekinowe sukienki, hafty, koronki – wszystkie te materiały są bardzo delikatne. Mogą zaplątać się w bęben pralki i rozerwać. A szczerze mówiąc, nie tego chcesz, gdy pierzesz delikatną odzież.

Aby uniknąć tej katastrofy, należy odwrócić je na drugą stronę. W ten sposób chronisz wszystkie delikatne elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu. Koniec z podartymi koronkami i cekinami na całej powierzchni pralki.

Wiesz, co jest najlepsze?

Ta sztuczka działa również w przypadku delikatnych tkanin, takich jak jedwab, aksamit czy wełna. Czasami wystają z nich małe włókna. Kontakt z bardzo szorstkim bębnem powoduje ich pilling.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak wyczyścić bransoletkę Pandora: Przepis na lśniącą biżuterię

Co gorsza! Może to spowodować mikro rozdarcia, które w końcu trwale się rozrywają. Odwrócenie delikatnej odzieży przed praniem to najlepszy sposób na zachowanie jej jakości i przedłużenie jej żywotności.

4 wskazówki, jak dbać o wszystkie ubrania w praniu

  • Używaj siatki do prania, aby chronić delikatne ubrania, zwłaszcza koronkową bieliznę.
  • Dostosuj program prania do tkaniny i wybierz odpowiednią prędkość wirowania.
  • Wybierz odpowiednią temperaturę, aby nie „ugotować” włókien i nie skurczyć ich.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta podanymi na metkach.

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!