Connect with us

Zwierzęta

„Jestem weterynarzem i oto 5 ras psów, które są zbyt drogie w utrzymaniu i których nigdy bym nie adoptował”

Published

on

Oto pieski

Znalezienie wymarzonego psa nie zawsze jest łatwe, dlatego warto skorzystać z porady weterynarza. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie chcesz, aby Twój pupil był zbyt drogi w utrzymaniu.

Przyjęcie zwierzaka nie jest decyzją, którą należy podejmować lekkomyślnie. Ten mały (lub duży) kłębek sierści będzie polegał na tobie przez całe życie, karmiąc go, opiekując się nim, a przede wszystkim kochając. Aby uniknąć popełnienia błędu przez przyszłych właścicieli zwierząt domowych podczas adopcji lub zakupu czworonożnego przyjaciela, coraz więcej weterynarzy wyraża swoją opinię, aby poprowadzić ludzi w kierunku zwierzęcia, które najbardziej im odpowiada.

Podczas gdy niektórzy odradzają posiadanie tego typu psa, gdy ma się dzieci, inni wyjaśniają, że należy być ostrożnym w wyborze rasy psa, którą chce się mieć w domu. Tak jest w przypadku dr Rachel Siu, weterynarza, która opublikowała wideo, w którym wymienia rasy psów, które są najdroższe w utrzymaniu i które najczęściej mają problemy zdrowotne. Chociaż jest to ostrzeżenie, nie ma mowy o unikaniu tych ras.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak obciąć kotu pazury: poradnik dla właścicieli czworonogów

5 RAS PSÓW ZBYT DROGICH W UTRZYMANIU WEDŁUG WETERYNARZA

Wideo dr Rachel Siu szybko stało się wirusowe, z ponad 3 140 000 wyświetleń i tysiącami komentarzy. Weterynarz przedstawia w nim 5 ras psów, których utrzymanie kosztuje najwięcej. „Pięć ras psów, których nie kupiłabym jako weterynarz. Przy wyborze psa ważne jest, aby wybrać rasę, która pasuje do Twojego stylu życia” – wyjaśnia przed rozpoczęciem swojej listy.

Jej zdaniem pierwszą z nich jest Husky. To zwierzę, które wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Te bardzo eleganckie psy o przenikliwych oczach wymagają dużo uwagi, a przede wszystkim ruchu. Jeśli więc pracujesz poza domem, budżet na opiekunkę dla psa i zabawki może eksplodować. Inną kwestią jest to, że psy lubią zimno, więc posiadanie jednego z nich, gdy mieszkasz w ciepłym regionie, może być dla zwierzęcia złamaniem serca. Wybieraj więc mądrze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Czemu pies sika w domu? Jak radzić sobie z tym problemem?

ZWIERZĘTA DOMOWE: UWAGA, TE PSY CZĘSTO CHORUJĄ

Drugą rasą psów jest Jamnik. Urocze, słodkie i zabawne, mogą być jednak drogie ze względu na swoją fizjologię w kształcie kiełbasy. „Ze względu na długie plecy są bardzo podatne na choroby krążków międzykręgowych”, wyjaśnia weterynarz. Rozsądnie byłoby więc zaoszczędzić trochę pieniędzy dla swojego czworonożnego przyjaciela lub wykupić specjalne ubezpieczenie zdrowotne dla zwierząt.

Duńczyki to trzeci pies na liście. Duże, czułe i zabawne psy są również bardzo „głupkowate”, mówi weterynarz. Kolejną ważną kwestią, o której należy pamiętać, adoptując doga niemieckiego, znanego również jako Scooby-Doo, jest ich krótka oczekiwana długość życia. Musisz więc być przygotowany na to, że pożegnasz się ze swoim futrzakiem nieco wcześniej niż ktokolwiek inny. Ale nie martw się, miłość, którą ci okaże, pomoże ci zapomnieć o czekającej cię żałobie.

TE 5 RAS PSÓW WYMAGA STAŁEGO NADZORU

Czwartym psem, i nie najmniej ważnym, jest Labradoodle. Ta urocza kulka futra jest obecnie jednym z najpopularniejszych psów. Są to jednak zwierzęta, które wymagają bardzo regularnej pielęgnacji, szczególnie u groomera. „Te psy są często mieszane z psami zrzucającymi, więc zrzucają i muszą być bardzo często pielęgnowane”, zwierza się dr Rachel Sui na swoich portalach społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Z czego składa się karma dla psów? Tajemnice składników

Piątym psem, który według weterynarza jest bardzo drogi, jest Buldog. Buldogi są znane z wielu problemów zdrowotnych. „To po prostu nie jest zdrowa rasa. Mają problemy z oddychaniem z ich zgniecionymi twarzami. Podobnie jak jamniki, cierpią również na choroby krążków międzykręgowych”, wyjaśnia specjalista. Te problemy zdrowotne nie powinny sprawić, że zapomnimy, że ze względu na ich koszt, zwierzęta te są czasami porzucane, więc musisz być pewien swojego wyboru.

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!