Connect with us

Wydarzenia

Zagadkowa śmierć Anastazji Rubińskiej na greckiej wyspie Kos

Published

on

Anastazji Rubińskiej

W ostatnich dniach media zarówno w Polsce, jak i w Grecji żyją tragiczną historią śmierci 27-letniej Polki, Anastazji Rubińskiej. Młoda kobieta pracująca na greckiej wyspie Kos zaginęła 12 czerwca, a jej ciało odnaleziono kilka dni później. Śledztwo prowadzą obecnie prokuratury we Wrocławiu oraz w Grecji.

Odnalezienie zwłok Anastazji

W niedzielę greckie media przekazały informacje o odnalezieniu ciała Anastazji Rubińskiej. Kobieta, która pracowała w tamtejszym hotelu, zaginęła 12 czerwca. Jej brat, Adrian Rubiński, skomentował tę tragiczną sytuację w mediach społecznościowych, pisząc między innymi: „Trudno mi to Napisać Ale Spoczywaj…”

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wszczęła śledztwo

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu będzie prowadzić śledztwo ws. śmierci Anastazji Rubińskiej. Prokuratorzy bezzwłocznie wystąpią do greckich śledczych o przekazanie materiału dowodowego. Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prok. Anna Placzek-Grzelak powiedziała w poniedziałek rano, że postępowanie zostało już zarejestrowane i trwają czynności formalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Finał Ligi Narodów: Chorwacja - Hiszpania

Okoliczności śmierci Anastazji

Zaginięcie 27-letniej Polki wywołało poruszenie zarówno w Polsce, jak i w Grecji. Młoda kobieta przyjechała na wyspę Kos ze swoim chłopakiem, aby podjąć pracę w hotelowej restauracji w niewielkiej miejscowości turystycznej Marmari. Para przebywała tam od kilku tygodni. Rodzina podejrzewała porwanie, gdyż tuż przed zniknięciem Anastazja zadzwoniła do swojego chłopaka, mówiąc, że spotkała się z pewnymi mężczyznami i jest pijana.

Główny podejrzany – 32-latek z Bangladeszu

Głównym podejrzanym w sprawie śmierci Polki jest 32-letni mężczyzna z Bangladeszu. Jak informuje grecki portal Protothema, Polka mogła zostać uduszona, gdyż na jej szyi znaleziono ślady dłoni. Sam podejrzany sobie przeczy w zeznaniach.

Reakcje społeczności

Niestety, po ujawnieniu śmierci Anastazji Rubińskiej w mediach społecznościowych pojawiły się także komentarze oburzające. Niektóre osoby nie baczą na cierpienie chłopaka i rodziny zmarłej, a nawet obwiniają ofiarę za dokonaną na niej zbrodnię.

Listy wsparcia dla rodziny

  • Wielu użytkowników mediów społecznościowych wyraża solidarność z rodziną zabitej Polki.
  • Zorganizowano zbiórki pieniężne na pomoc rodzinie w pokryciu kosztów związanych ze śledztwem oraz pogrzebem.
  • Pojawiają się również apele o pamięć i sprawiedliwość dla Anastazji Rubińskiej.
ZOBACZ RÓWNIEŻ  Celine Dion wraca do Kanady: życie, muzyka i walka ze Stiff Person Syndrome

Sprawa zaginięcia i tragicznej śmierci Anastazji Rubińskiej porusza serca wielu osób zarówno w Polsce, jak i Grecji. Teraz wszystko jest w rękach śledczych, którzy prowadzą dochodzenie w tej bulwersującej sprawie. Miejmy nadzieję, że uda się dojść do prawdy i sprawiedliwości dla młodej Polki.

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!