Connect with us

Dom

Jaka jest idealna temperatura w domu?

Published

on

Dobra temperatura w domu to dobre zdrowie. Nie tylko oszczędza się na ogrzewaniu, ale zbyt ciepły dom powoduje złe samopoczucie. Idealna temperatura to taka, w której nie jest ani za zimno, ani za gorąco, nawet w zimie. Zastanawiasz się, jaka jest optymalna temperatura w Twoim domu, mieszkaniu lub pracowni? Następnie zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi utrzymania idealnej temperatury w Twoim domu przez cały czas.

17 °C do 19 °C maks.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje ogrzewanie domu, odpowiedź brzmi:… To zależy! To zależy od tego, czy mówimy o pokoju dziennym czy o sypialni. Zależy to także od tego, czy mówimy o temperaturach dziennych czy nocnych. Oto kilka szczegółów:

  • Idealna temperatura pokojowa w domu wynosi od minimum 17°C do maksimum 19°C.
  • W sypialni: 17°C jest w porządku. To idealna temperatura.
ZOBACZ RÓWNIEŻ  Zaparowane okna? Płyn do mycia naczyń żeby pożegnać się z kondensacją!

W nocy niektórzy ludzie, tak jak ja, wolą całkowicie wyłączyć ogrzewanie, gdy na zewnątrz nie jest zbyt zimno. W końcu, kiedy jesteś pod kołdrą, ogrzewanie nie jest koniecznością. Z drugiej strony, zbyt ciepłe spanie nie jest dobre dla snu.

Nawet w pokoju dziecka temperatura nie powinna być zbyt wysoka. Temperatura powinna wynosić od 18 do 20°C.

Często uważa się, że temperatura 19°C jest optymalna dla zdrowia dziecka.

  • Rano, na początek dnia, możesz ustawić temperaturę na 19°C w całym domu lub tylko w salonie. Jest to ekonomiczna temperatura, która nie wpływa na Twój komfort.
  • W łazience 20°C jest więcej niż wystarczające.
  • Jeżeli w ciągu dnia przebywasz poza domem, ustaw temperaturę na 14°C. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej niż jeden dzień, ustaw ogrzewanie na „bez mrozu”.

Jak utrzymać właściwą temperaturę?

Utrzymanie zalecanej temperatury, aby zaoszczędzić pieniądze i być zdrowym, nie zawsze jest łatwe. Aby utrzymać właściwą temperaturę w domu, najlepszym rozwiązaniem jest użycie termostatu, który ułatwi regulację grzejników.

To niewielkie urządzenie pozwala na określenie temperatury w pomieszczeniu bez użycia termometru. Dzięki temu możesz kontrolować temperaturę każdego pomieszczenia w swoim domu lub mieszkaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Popękana posadzka betonowa? Nie trać czasu, zrób to jak profesjonalista!

Aby ograniczyć nadmiar ciepła lub zimna, możesz również podłączyć zawory termostatyczne do każdego z grzejników. Dzięki temu możesz regulować każdy pokój indywidualnie z dokładnością do jednego stopnia.

Jakie oszczędności?

Te zalecane temperatury są oczywiście wartościami średnimi. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podkręcił ogrzewanie w zimny wieczór i zmniejszył je w ciągu dnia w środku sezonu (na przykład jesienią).

Pamiętaj jednak, że dokładna kontrola z dokładnością do jednego stopnia jest najlepszym sposobem na uzyskanie realnych oszczędności. Koniec z nadmierną temperaturą, a więc i z niepotrzebnymi wydatkami.

Początkowa inwestycja w zawory termostatyczne do regulacji temperatury zwróci się bardzo szybko. I tak jak w przypadku każdej inwestycji, wszystko, co nastąpi, przyniesie ci tylko korzyści i wróci do twojego portfela, zamiast odlecieć jak wcześniej!

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!