Connect with us

Dom

Nigdy nie stawiaj tych roślin na parapecie, po kilku dniach umrą

Published

on

Niektóre rośliny nadają się do umieszczenia na parapetach. Nie tylko dodają one dekoracyjnego akcentu do salonu, ale także dostarczają roślinom światła, którego potrzebują do wzrostu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny potrzebują tej samej ilości światła. Oto pięć roślin, których nie należy umieszczać na parapetach.

Posiadanie pięknych roślin jest idealne do wniesienia odrobiny natury do wystroju wnętrza. Wnosi do domu prawdziwe poczucie dobrego samopoczucia i spokoju. Parapet to również doskonałe miejsce na umieszczenie roślin doniczkowych, które lubią otrzymywać bezpośrednie światło słoneczne. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie te rośliny mogą tak samo kwitnąć na parapecie. Zbyt duża ilość światła może utrudnić im wzrost.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak ugotować ryż: porady i wskazówki krok po kroku

Których roślin nie należy stawiać na parapecie?

Niektóre rośliny wolą rosnąć w wilgotnych miejscach lub przy słabym oświetleniu. Postawienie ich na odsłoniętym miejscu, np. na parapecie, może być śmiertelne.

Orchidea, roślina preferująca wilgoć

Pierwszą rośliną, której nie należy stawiać na parapetach jest storczyk. Storczyki do wzrostu potrzebują wilgoci. Nie potrzebuje też dużo światła, aby dobrze się rozwijać i może być wrażliwa na długie godziny nasłonecznienia. Z tego powodu należy unikać parapetów, o ile są one skierowane na wschód lub zachód. Storczyk otrzyma wtedy światło rano lub po południu. Z drugiej strony, na oknie skierowanym na południe, należy podjąć pewne środki ostrożności, instalując zasłonę, aby chronić ją przed słońcem. Ponadto, aby mogła przetrwać, temperatura w pomieszczeniach musi wynosić od 16°C do 24°C.

Kaktus bożonarodzeniowy – roślina, która nie lubi ciepła

Kaktus bożonarodzeniowy jest również rośliną, która nie może rozwijać się na parapetach. Chociaż lubi światło, ten sukulent nie lubi być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego należy ją trzymać z dala od wszelkich źródeł ciepła i w temperaturze od 18 do 21°C w ciągu dnia i od 13 do 18°C w nocy. Można więc umieścić ją w pobliżu okien, ale nie na parapetach. Unikaj również zimnych lub gorących przeciągów, które są szkodliwe dla tej rośliny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Czemu lodówka nie chłodzi? Poznaj przyczyny tego problemu i dowiedz się, co zrobić

Poinsecja, roślina bardzo wrażliwa na słońce

Poinsecja jest rośliną, która rośnie głównie w okresie zimowym. Często jest elementem świątecznych dekoracji. Do jej pielęgnacji najlepiej wybrać jasne miejsce z dala od parapetów i innych źródeł ciepła, np. kaloryfera. Ponadto roślina ta nie lubi przeciągów i może zachować zdrowie w temperaturze od 15°C do 21°C. Kiedy więc stoi na parapecie, słońce może wysuszyć jej czerwone liście i uszkodzić je. Unikaj także nagłych zmian temperatury, które mogą zabić twoją roślinę.

Cyklamen – roślina cienista lub półcienista

Cyklamen to kolejna roślina, która nie toleruje upałów. Dlatego zimą najlepiej trzymać ją z dala od parapetów i kaloryfera. Te ostatnie często znajdują się pod oknem. Jest to również roślina cieniolub półcieniowa, która nie toleruje długotrwałego przebywania na słońcu. Najlepiej przechowywać ją w jasnym, chłodnym i przewiewnym miejscu w temperaturze 16°C. Jeśli nie masz chłodnego miejsca dla cyklamena, preferowany może być północny parapet. W ten sposób cyklamen może kwitnąć od września do maja i pozostać w szczytowej formie.

Amarylis – roślina, którą trzeba przenieść

Podobnie jak inne rośliny wymienione powyżej, Amarylis potrzebuje pełnego światła słonecznego, ale nie musi otrzymywać bezpośredniego światła słonecznego, aby kwitnąć. Ponadto roślina ta wymaga przemieszczania w ciągu roku dla zdrowego i trwałego wzrostu. Przed kwitnieniem umieść więc Amarylisa w chłodnym, suchym miejscu o temperaturze około 15°C. Po rozpoczęciu procesu przenieś ją w cieplejsze miejsce, aby pobudzić do wzrostu. Temperatura powinna wynosić od 24°C do 26°C. Po otwarciu kwiatów należy przenieść ją w chłodniejsze miejsce o temperaturze około 21°C.

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!