Connect with us

Dom

Zaparowane okna? Płyn do mycia naczyń żeby pożegnać się z kondensacją!

Published

on

Czy często zdarza Ci się zaparować okna? Nie wpadaj w panikę! W moim domu zdarzało się to również na oknach w łazience i kuchni.

Dlatego tutaj pokazuję, jak zapobiegać zaparowaniu okien. I nie potrzebujesz żadnych skomplikowanych ani drogich produktów. Nie, nie masz! Wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń, aby rozwiązać problem. Oto moja prosta rada, jak zapobiec zaparowaniu okien.

Czego potrzebujesz?

 • płynu do mycia naczyń
 • mokrej ściereczki
 • suchej ściereczki

Jak to zrobić?

 • Weź mokrą ściereczkę. Uważaj, powinna być tylko wilgotna, a nie mokra.
 • Wylej na nią kilka kropel płynu do mycia naczyń.
 • Przetrzyj ściereczkę okrężnymi ruchami w miejscach, gdzie zwykle tworzy się kondensacja.
 • Przetrzyj okno suchą szmatką. Rezultat: okna wolne od kondensacji!
ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jaka jest idealna temperatura w domu?

To jest to! Koniec z kondensacją na oknach 🙂 Łatwe, szybkie i skuteczne, prawda? I nie kosztuje to prawie nic. Zastanawiasz się, dlaczego na rynku są dostępne spraye przeciwmgielne.

To rodzaj produktu, który jest bardzo drogi i wcale nie jest przyjazny dla środowiska… Preferuję proste i naturalne produkty.

Dlaczego ta ochrona przed zaparowaniem działa?

Płyn do mycia naczyń ma wiele niespodziewanych zastosowań. Między innymi odtłuszcza szkło. Woda i kondensacja nie mogą już dłużej osadzać się na szkle. Woda po prostu się zsuwa. Dlatego zaleca się mycie okien poprzez dodanie do wody kropli płynu do mycia naczyń. Czy wiesz, że działa to również w przypadku lusterek łazienkowych i szyb samochodowych?

Wskazówka dodatkowa: pianka do golenia

Podobny efekt można uzyskać stosując piankę do golenia. Nałóż odrobinę pianki na czystą szmatkę i przetrzyj zaparowane miejsca. Następnie przetrzyj inną czystą, suchą ściereczką. Pianka pozostawia na szkle nieprzywierającą warstwę. Zapobiega to osadzaniu się kondensatu. Mówi się też, że stosowanie suchego mydła na soczewkach okularów lub lusterek zapobiega zaparowaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Gdzie kupić idealny materac dla siebie?

Jak zapobiegać tworzeniu się kondensacji?

Powiedzmy sobie szczerze, że jeśli na oknach pojawia się kondensacja, to jest to podstawowy problem. Lepiej jest leczyć źródło problemu, niż próbować je ukryć. Zamglenie oznacza, że należy zweryfikować wentylację. Oto najlepsze wskazówki, jak wyeliminować zamglenie:

 • unikaj źródeł ciepła w pobliżu okien, które powodują dużą różnicę temperatur między wnętrzem a zewnętrzem;
 • zainstaluj podwójne szyby termiczne i taśmy uszczelniające;
 • susz ubrania na zewnątrz, aby uniknąć wilgoci;
 • zainstaluj osuszacz;
 • podczas gotowania wody podłącz okap lub wentylacji.

Są to proste wskazówki, które można wprowadzić w życie. Zapobiegają one niepotrzebnej wilgoci w domu. Oznacza to brak niepotrzebnego zaparowania szyb.

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!