Connect with us

Życie Praktyczne

Jak chronić swój pokój hotelowy przed złodziejami? Umieść ten przedmiot za drzwiami

Published

on

Chociaż wakacje są często kojarzą się z beztroskim życiem, ważne jest, aby zachować pewne środki ostrożności. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić po wejściu do pokoju hotelowego. Była stewardesa dzieli się pomysłowymi technikami, które stosowała w trakcie swojej kariery.

Weronika, była stewardesa, po usłyszeniu historii o ataku w hotelu, ujawnia strategie, jakie stosowała, by chronić się w pokojach hotelowych w trakcie swojej kariery.

Jak chronić swoje rzeczy w pokoju hotelowym podczas wakacji?

„Kiedy zaczęłam pracę, usłyszałam historię o tym, jak członek załogi wszedł do jej pokoju hotelowego i ktoś ukrył się w jej pokoju” – mówi stewardesa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Gdzie znaleźć najlepszy sok z aloesu na rynku?

Po wysłuchaniu tej historii Weronika opracowała strategię, dzięki której poczuła się bezpieczniej.

Sprawdź, czy ktoś nie ukrywa się w pokoju

„Mój kolega został zaatakowany, więc za każdym razem, gdy wchodzę do pokoju hotelowego, używam mojej walizki, żeby przytrzymać drzwi” – zdradza. Dodała: „Potem wchodzę do środka i sprawdzam wszystko. Sprawdzam w łazience, pod łóżkiem, w szafie, pod stołem i za zasłoną. Upewniam się, że nikogo tam nie ma.

Zostaw swój bagaż przed drzwiami, kiedy jesteś w pokoju

Weronika radzi, aby podczas pobytu w pokoju zostawić walizkę przed drzwiami. Dzięki temu, jeśli ktoś będzie próbował wejść do pokoju, usłyszysz jego ruchy.

Upewnij się, że nikt nie idzie za tobą do pokoju hotelowego
Weronika radzi osobom podróżującym samotnie, by nie wsiadały do windy z jedną osobą.

„Upewniłabym się, że nie wsiadam do windy z inną osobą i nie naciskam przycisku na moim piętrze” – mówi – „Upewnij się, że nikt nie idzie za Tobą do Twojego pokoju hotelowego. Jeśli nie czujesz się bezpiecznie, poczekaj przy recepcji, aż wyjdą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Poradnik zakupów na Alibaba: Jak kupować na platformie handlowej

Użyj sejfu w pokoju

Sejf

„Zawsze umieszczam na drzwiach znak 'Nie przeszkadzać’, żeby nikt nie wchodził do mojego pokoju” – kontynuuje. Stewardesa zaleca korzystanie z sejfu w pokoju.

„Zawsze używałam sejfu do przechowywania ważnych dokumentów i pieniędzy.

Kolejna rada to pozostawienie włączonego telewizora. „Zawsze zostawiam włączony telewizor, żeby sprawić wrażenie, że jestem w pokoju przez cały czas”.

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!