Connect with us

Życie Praktyczne

Z tego powodu tylne szyby w samochodzie nie otwierają się całkowicie

Published

on

W każdym samochodzie szyby są ważnym elementem bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów. Być może zauważyłeś jednak, że tylne szyby nie składają się do końca. Powód jest bardziej zaskakujący, niż mógłbyś przypuszczać. Oto jak to działa.

Boczne szyby nie są całkowicie opuszczone, co nie umknęło Twojej uwadze. Ale nadal nie potrafisz znaleźć na to wytłumaczenia. Oto odpowiedź, której szukałeś.

Dlaczego szyby boczne nie otwierają się całkowicie?

To pytanie jest ciągle zadawane. Wiele osób próbuje wyjaśnić to z własnego punktu widzenia, co czasem prowadzi do odpowiedzi, które często są dalekie od spójnych i logicznych. Z tego powodu dziś postaramy się udzielić jasnej odpowiedzi i pokazać prawdziwą przyczynę tego szczególnego mechanizmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Czemu niemowlę nie chce spać w dzień? - Oto możliwe przyczyny

Okna boczne zablokowane przez konstrukcję drzwi tylnych

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać absurdalne, ale powodem, dla którego boczne szyby są zablokowane i nie mogą się w pełni otworzyć, jest kształt tylnych drzwi. Drzwi tylne znajdują się tuż nad nadkolami. Szyby boczne są zablokowane i nie opuszczają się do końca, aby uniknąć kontaktu z tą mechaniczną częścią pojazdu. Możesz to stwierdzić, patrząc na wygląd swojego samochodu. Przednia część samochodu jest raczej liniowa, czego nie można powiedzieć o tylnej części pojazdu. Tylna część samochodu jest bardziej łukowata ze względu na przejście tylnego koła.

Jest jeszcze jedna teoria na ten temat. Niektórzy uważają, że jedynym powodem, dla którego po pewnym czasie blokuje się boczne szyby, są względy bezpieczeństwa. Ma to na celu między innymi zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom – dzieciom i zwierzętom domowym – którzy zazwyczaj siedzą z tyłu samochodu. Wyjaśnienie, które choć nieoficjalne, nie może być uznane za absurdalne.

Co zrobić, gdy boczne okno jest naprawdę zablokowane?

Może się jednak zdarzyć, że boczne okno Twojego samochodu jest naprawdę zablokowane. Powodem tego może być usterka silnika okna. Silnik okna jest połączony z mechanizmem podnoszenia okna i jest zasilany energią elektryczną. Składa się on również z regulatora i kilku kół zębatych. Jeśli okno jest zablokowane, przyczyną jest najprawdopodobniej awaria silnika lub uszkodzenie uszczelek regulatora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak nauczyć dziecko oszczędzać? Poradnik dla rodziców

We wszystkich przypadkach konieczna będzie wymiana silnika, aby można było odblokować i obsługiwać szyby w samochodzie. Niemniej jednak dwa tymczasowe rozwiązania, zwane „zapasowymi”, mogą być przydatne do czasu, gdy będziesz mógł dostać się do garażu.

Pierwszym rozwiązaniem jest przekręcenie kluczyka w stacyjce do pozycji „góra” w głównym przełączniku sterującym mechanizmem okiennym. Trzymając palec na tym przełączniku, otwórz i lekko trzaśnij drzwiami, co spowoduje zetknięcie się z silnikiem. Dzięki temu okno będzie mogło się ponownie zamknąć do czasu naprawy.

Jeśli chodzi o drugie rozwiązanie, najpierw spróbuj ustalić, gdzie znajduje się silnik okna – zazwyczaj jest on umieszczony na dole drzwi. Gdy już go zlokalizujesz, przytrzymaj palec na wyłączniku głównym w pozycji „góra” i jednocześnie postukaj w okolice silnika okna, nie uszkadzając go. Może to tymczasowo odblokować okno.

Jeśli te rozwiązania nie przyniosą rezultatu, silnik okna na pewno jest niesprawny i musi zostać wymieniony.

W ten sposób użycie i przeznaczenie szyb po stronie pasażera nie będzie już miało dla Ciebie żadnych tajemnic!

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!