Connect with us

Dom

Ile energii możesz naprawdę zaoszczędzić, zmniejszając ogrzewanie o 1 stopień?

Published

on

Obniż termostat o jeden stopień. Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna wskazówka dotycząca oszczędzania energii w miesiącach jesiennych i zimowych. Ale ile naprawdę możesz zaoszczędzić?

Rachunek za energię stanowi coraz większą część naszego rodzinnego budżetu. Ponieważ okres od października do marca stanowi 73% naszego całkowitego rocznego zużycia, zbliżają się kluczowe miesiące, jeśli chodzi o zużycie energii. Biorąc pod uwagę wysokie ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego, każda niezużyta kWh oznacza znaczne oszczędności. W wielu przypadkach ogrzewanie daje największe możliwości oszczędności. Dlatego eksperci ds. energii zalecają, abyśmy sprawdzili, czy możemy zmniejszyć temperaturę o jeden stopień.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Gdzie kupić części zamienne do Parkside? Poradnik dla majsterkowiczów

Zużycie mniejszej ilości gazu w zimie? Już teraz możesz podjąć następujące kroki…

7% oszczędności na każdy stopień mniej

Według ekspertów zasada jest taka: 1 stopień mniej oznacza 7% oszczędności na rachunku za ogrzewanie. Dlatego, biorąc pod uwagę aktualne ceny energii, możesz zaoszczędzić nawet 356 euro rocznie. Dlatego używając koca wieczorem, wybierasz zarówno wygodę, jak i swój portfel.

Dlatego warto obniżyć temperaturę o kilka stopni w nocy i podczas nieobecności w ciągu dnia. Jednak wpływ tej adaptacji będzie bardziej ograniczony w przypadku dobrze izolowanych domów, które lepiej zatrzymują ciepło. To samo dotyczy domów z ogrzewaniem podłogowym.

Regulacja temperatury w pomieszczeniu

Wielu dostawców energii umożliwia Ci codzienne monitorowanie zużycia energii za pomocą aplikacji. W ten sposób możesz przekonać się, jaki wpływ na zużycie energii ma dzień z niższą temperaturą na termostacie. Dzięki temu możesz dostosować temperaturę w pomieszczeniu i sprawdzić, jak optymalnie połączyć komfort i efektywność energetyczną.

Nazywam się Ewelina i za pośrednictwem mojego bloga będę starała się na co dzień pomagać Wam w oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się moje wskazówki wynikające z osobistego doświadczenia i osób z mojego otoczenia. Do zobaczenia wkrótce!

Trendy

Copyright © 2024 - Jak Oszczędzać to strona internetowa, która oferuje porady i wskazówki, jak oszczędzać pieniądze na co dzień. Podziel się najlepszymi wskazówkami z przyjaciółmi na portalach społecznościowych!